MENU
klinika
“Në kate të ndryshme, por në të njëjtën dhomë ndenjieje”

Rama s’i kursen ironitë: Do vazhdojmë rrugëtimin me shpresën se shekullin tjetër do anëtarësohemi

"RMV dhe Shqipëria s’mund të ngecin"

Kryeministri maqedonas në krah të Ramës dhe Vuçiç: Po humbasim kohë për negociatat!

Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovačevski ka qenë i pari që hapi...

"S’ka shpëtim"

DPSHTRR me “dorë të hekurt” ndaj atyre që humbin patentën

DPSHTRR ka dhënë një mesazh të fortë për të gjithë ata persona që kanë humbur...

"SPAK ma ka konfirmuar"

Balla në Kuvend: Sali Berisha është në hetim për…

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka deklaruar sot në Kuvend se ka...

“Kemi krijuar një kapitalizëm skifterësh”

Braçe: Iku gruri, po vjen shalqini! Me çfarë çmimi do shitet?

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe nga salla e parlamentit tha se në këto 30...

Parlamenti Evropian miraton raportin

Ukraina dhe Moldavia më pranë se kurrë statusit të vendit kandidat në BE

Parlamenti Evropian ka miratuar me 529 pro, 45 kundër dhe 14 abstenim raportin në të...

"Nuk ka shans që të hiqet vetoja..."

Samiti i BE/ Kryeministri bullgar shuan shpresat

Kryeministri bullgar Kiril Petkov tha sot se nuk kishte asnjë shans që Bullgaria të hiqte...

Mitsotakis: Viti 2033 duhet të jetë një moment historik!

Greqia i vendos afate BE për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis nga Brukseli, në Samitin për Ballkanin Perëndimor, foli për mundësinë...

Nga Enver Robelli

Gjuha e pavend e Edi Ramës kundër Bullgarisë

Krejtësisht e pavend gjuha e Edi Ramës kundër Bullgarisë. Sillet më meqedonas se maqedonasit, pa...

Bardhi përplaset me Spiropalin

“Ky kuvend ka pasur madam 5 mln euro, në garë je ti me Xhaçkën…”

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi është përplasur në Kuvend me ministren Elisa Spiropali. Bardhi...

Kancelari Scholz: “Kanë 20 vjet që presin

“Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mundësi reale për t’u bashkuar me BE”

Kancelari gjerman Olaf Scholz thotë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë një mundësi...

Analiza

A bie ndesh Ballkani i Hapur me Procesin e Berlinit?

Bashkëpunimi ekonomik dhe liria e lëvizjes duket se janë kryefjalë e objektivave të dy nismave...