MENU
klinika
Rama: S’ka limit, për propozimet më ekstreme…

Nisma ‘për të shndërruar’ akset rrugore

"Udhëheqje kolektive! Ja kush do ketë rol kryesor"

Sali Berisha zbulon planin e bashkëpunimit me Ilir Metën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar planin e bashkëpunimit me Ilir Metën, i cili pasi të...

Policia blindon Prokurorinë e Posaçme

Ish-miku i Dumanit merret sërish në pyetje nga SPAK

Henrik Hoxhaj, i cili tashmë ka marrë statusin e të penduarit të drejtësisë, do të...

“Bullgaria është një vend mik”

Berisha kërkon ndjesë për deklaratat e Ramës

Ish-kreministri Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Edi Ramës ndaj Bullgarisë për pengimin...

Në internet del sërish teza e lëndëve me zgjedhje

Mbi 33 mijë nxënës i nënshtrohen provimit të katërt

Janë 33 mijë maturantë të cilët hynë këtë të premte në provimin e katërt të...

Rama i përgjigjet Bullgarisë

“Hiqni veton, ose më duroni mua!”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj kritikave të Ministrisë së Jashtme të Bullgarisë për mënyrën...

"Të përshtatë të shprehurit"

Deklaratat e Ramës nga Brukseli, reagon ministrja e Jashtme e Bullgarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Bullgarisë ka reaguar pas deklaratave të bëra në Bruksel...

Kryeministri për mediat italiane pas samitit në Bruksel

Rama: Të parashikosh lëvizjet e BE-së është si të parashikosh fatkeqësi…

Shprehet se i vjen keq për Bashkimin Evropian, por nuk është i zhgënjyer. Megjithatë, dje...

Analiza e DW: Guximi dhe zhgënjimi në samitin e BE

Papritur Ukraina dhe Moldavia parakalojnë shtetet e Ballkanit

Zgjerimi i BE ka marrë një rrugë të re. Për shkak agresionit rus në Ukrainë...

"Punon me Rusinë për programin nuklear të Iranit"

Mike Pence sulmon Presidentin Joe Biden para opozitës iraniane në Shqipëri

Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, mund të jetë kandidatura e republikanëve...

“Moment historik”

BE vendos t’i japë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord t’i japin Ukrainës dhe Moldavisë statusin e kandidatit....