MENU
klinika
Biden nënshkron ligjin për armët

“Me shpresën e Zotit, do të shpëtojmë shumë jetë!”

Raporti i SHISH

Shërbimet sekrete kundërshtare, synojnë informacionet për stërvitjet e NATO-s

Raporti i fundit i shërbimit informativ sjell një pasqyrë të qartë të aktivitetit të spiunazhit...

Samiti Europian

Edi Rama: Jemi të çmendur, më mirë të na keni me vete

Kryeministri Edi Rama nga Samiti Europian Wachu ka deklaruar se Shqipëria sa është besnike dhe...

Kancelari austriak krah Shqipërisë

“Edi ka të drejtë, ka shumë sfida!”

Kancelari austriak, Karl Nehammer është shprehur se do ishte absurde që vendi i tij të...

Integrimi europian

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor!

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Austri, në Forumin Europian Wachau ku diskutohet ruajtja e së...

Analiza e CNN: Putini duke i parë nëse dështojnë

Liderët botërorë po përballen me kriza në të gjitha frontet

Çfarë ndryshimi bën një vit. Sfida të mëdha, disa prej të cilave mezi mund të...

"Të përsëritet testi me zgjedhje"

Maturantët protestë para ministrisë së Arsimit

Maturantët në të gjithë vendin dhanë dje provimin e fundit të maturës shtetërore, lëndën me...

"Po ka dhunë më 7 korrik, njerëzit e Saliut..."

Paralajmërimi i Ngjelës për protestën e Berishës

Spartak Ngjela nuk ka shumë pritshmëri nga protesta e paralajmëruar e Partisë Demokratike me 7...

Pasojat e sanksioneve të Perëndimit

Rusët frikësohen nga trajtimet tek dentisti!

Të shkosh te dentisti nuk është kurrë e mirëpritur, por për rusët që jetojnë nën...

Kryeministri Rama intervistë për median franceze

“Statusi i vendit kandidat në BE është një lloj pilule kundër depresionit”

Kryeministri Edi Rama foli ka dhënë një intervistë për gazetarin Luke Broën në median franceze...

11 të arrestuar për trafikun e kokainës nga Ekuadori

Detajet/ Si u goditën dy bandat e Ergys Dashit në Slloveni

Policia sllovene ka shkatërruar dy banda kriminale të lidhura me rrjetin ndërkombëtar të drogës që...