MENU
klinika
Ndiqni këto truke të thjeshta!

Këmbë të ftohta dhe nuk po dini se si të veproni?

Nga kivi tek...

Ushqimet më të mira kundër fryrjes së stomakut

Në shumë raste, fryrja e stomakut mund të eliminohet falë konsumit të ushqimeve dhe pijeve...

5 arsye

Pse dieta nuk funksionon për të gjithë njësoj

Ekspertët thonë se kjo është pjesërisht për shkak të mënyrës se si janë ndërtuar shumica...

Nga 20 deri në 50 vjeç

Si ndikojnë hormonet në trupin e një gruaje

Luhatjet hormonale janë një pjesë e pashmangshme e procesit të rritjes. Për të kuptuar pse...

Simptomat

Si ta kuptoni nëse e ftohura ka kaluar në bronshit?

Kjo periudhë e ftohtë është plot me viroza dhe shumë njerëz ankohen se janë ftohur....

Disa këshilla

Si të shpëtoni përfundimisht nga dhimbjet e menstruacioneve

I keni parasysh ato ditët e tmerrshme që përseriten çdo muaj? Ju dhemb barku, ndjeni...

7 Vitamina Të Mira Për Trurin

Fuqia e trurit/ Sekreti qëndron tek vitaminat

Shëndeti i mendjes bazohet ndjeshëm në një regjim të pasur ushqimor me produkte që stimulojnë...

8 kurat më të mira

Metodat që zbehin rrudhat dhe plakjen e fytyrës

Rrudhat janë pjesë e paevitueshme e procesit të plakjes. Tek disa njerëz, rrudhat dalin përpara...

Përfitime të tjera për organizmin

Si të përdorni sodën e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

Veshkat luajnë një rol të rëndësishëm në organizëm. Veshkat janë të rëndësishme për nxjerrjen e...

Mësojeni

A e dini pse ndiheni të lodhur kur udhëtoni me avion?

Udhëtimi me avion mund të ketë efekte unike në trup, ndryshe nga mjetet e tjera...

Studimi

Kjo pije rrit rrezikun e kancerit të gjirit me 80%

Qumështi rrit rrezikun e kancerit të gjirit me 80% siç pretendojnë disa studime, diçka që shumëkush me siguri nuk do ta...

Ja çfarë ndikon keq në tretje

Ju dhemb stomaku pas ushqimit?

Nëse vazhdoni të konsumoni kombinime të gabuara ushqimesh për një periudhë të gjatë kohore, kjo...