MENU
klinika
Ka jetë në Venus?

Shkencëtarët bëjnë zbulimin e pazakontë në këtë planet

Çfarë po përgatit Elon Musk

Ndryshime të mëdha priten të ndodhin në platformën ‘X’

Platforma X, e njohur më parë si Twitter, do të pësojë një ndryshim të rëndësishëm...

Përditësimi i fundit i aplikacionit

Lista me telefonat që nuk do mund ta përdorin më WhatsApp

Tridhjetë e pesë telefona nga markat e njohura, duke përfshirë Samsung, Motorola, Sony dhe Apple,...

Ja çfarë deklaron Bill Gates!

“Al do të jetë ndihmojë për të goditur objektivat klimatike”

Bill Gates ka pohuar se Inteligjenca Artificiale (Al) do të jetë më shumë një ndihmë...

Çfarë po e shkakton këtë trend në rritje?

Njerëzit po humbasin interesin për telefonat smart

Njerëzit po braktisin telefonat inteligjent dhe mediat sociale, pasi ankthi i kohës së tepërt përpara...

Televizori më i madh ndonjëherë

Sony PVM-4300 me “shpinë” peshonte 200 kilogramë

Sony PVM-4300 besohet se ishte televizori më i madh me një tub me rreze katodike...

Do të shpërndahet te përdoruesit në mbarë botën!

Instagram njofton veçorinë e re/ Për çfarë bëhet fjalë?

Instagram së fundmi ka shtuar mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt apo live vetëm për listën...

Zbuloni detajet e reja!

Motorola G85 arrin “në heshtje” në Evropë

Motorola prezantoi telefonin e mençur S50 Neo për tregun kinez dhe e njëjta pajisje mbërriti...

Mira Murati për ndikimin e Inteligjencës Artificiale

“Disa punë ‘ndoshta do të zhduken’, por ndoshta…”

CTO e OpenAl, Mira Murati, ka zhvilluar një bisedë mbi të ardhmen e Inteligjencës Artificiale...

Falë inteligjencës artificiale

Policia do të jetë në gjendje të lexojë mesazhet tona në Whatsapp

Chatcontrol mund të presë, tani për tani. Ministrat e 27 vendeve anëtare kanë shtyrë edhe...

Provoni këtë zgjidhje!

Bateria e ulët në telefonin tuaj? Ja se çfarë të bëni!

Nëse keni vënë re se bateria e telefonit tuaj po mbaron, provoni këtë truk. Bateria...

Që nga 24 korriku!

Netflix ndalon së punuari në këta modele të televizorit

Shërbimi popullor vendosi për këtë lëvizje për të përmirësuar përvojën e shfaqjes vizuale të përmbajtjes....