MENU
klinika
VIDEO

Kina pritet të kryejë misionin e parë drejt Marsit

VIDEO

Si do të dukej Hëna, po të ishte afër Tokës?

Stacioni ndërkombëtarë i hapësirës është 420 kilometra larg, i cili është pjesë e shkencëtarëve të...

'Immuni'

Italia prezanton një tjetër aplikacion për gjurmimin e koronavirusit

Italia ka nisur një aplikacion për smartfonët, që dërgon një mesazh për të paralajmëruar qytetarët...

Gjetje gjeniale

Mjeshtri krijon këpucët që mbajnë distancimin social

Një ide fantastike mund të quhet ajo e një këpucari që ka krijuar një palë...

Rrugëtimi drejt famës e pasurisë

Triumfi i ëndërrimtarit! Jeta dhe sfida e Elon Musk

Përjashtuar një moment të vetëm, kur astronauti amerikan Doug Hurley u duk se përplasi kokën...

Mos e humbni!

Po afron eklipsi i “Hënës luleshtrydhe”, kur do mund ta shikoni

Për pak ditë do të ndodhë eklipsi i “Hënës luleshtrydhe”, duke bërë që të asistojmë...

Më në fund po 'zgjohet'!

NASA: Dielli hyn në fazën më aktive

Zona të reja të errëta në sipërfaqen e Diellit dhe prania e rrezeve diellore shumë...

Pas 19 orësh udhëtim

Astronautët e NASA-s arrijnë në stacionin internacional të hapësirës

Astronautët e NASA-s dhe SpaceX kanë mbërritur në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor si pjesë e një...

Të dhëna të reja për objektin ndëryjor

Hipoteza e re për Oumuamua: Akullnajë hidrogjeni

Çfarë është Oumuamua? Identiteti i parë i sigurtë që ky objekt ka marrë është ai...

E ardhmja i përket Inteligjencës Artificiale

Microsoft zëvendëson dhjetëra gazetarë me robotë

Dhjetëra gazetarë janë pushuar nga puna pasi Microsoft vendosi ti zëvendësojë me softuerë të inteligjencës...

Dikur aty ka patur jetë...

Në Mars gjendet skeleti i një alieni?!

Sipas shumë të vetëquajturve “gjuetarë në alienë” dhe ufologë, një pamje e re që është...

Pas 9 viteve pauzë

SpaceX lëshon dy astronautë të NASA-s në hapësirë për udhëtimin historik

Nisja drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës e dy astronautëve të NASA-s në bordin e raketës...