MENU
klinika

Hakmarrje?

Mediat ruse: Terroristët e sulmit në Moskë janë islamistë nga ky rajon, çfarë panë dëshmitarët

23.03.2024 - 11:07

Dëshmitarët okularë të sulmit terrorist në Moskë kanë thënë se autorët dukeshin si “aziatikë dhe kaukazianë” dhe komunikonin në një “gjuhë të huaj, jo ruse”.

Mediat ruse pretendojnë se ata janë nga Republika e Ingushetisë dhe kanë publikuar foto të terroristëve të dyshuar.Të paktën 50 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë u plagosën nga sulmi me armë në sallën e koncerteve në një ndërtesë shumëkatëshe në Moskë.

Kryengritje në republikën ruse? Raportohen shpërthime të fuqishme dhe shkëmbim zjarri me forcat speciale (VIDEO)

Kujtojmë se disa ditë më parë, Rusia kreu një “operacion anti-terrorist” në Republikën e Ingushetisë, duke deklaruar se “eliminoi një celulë terroriste”.

Hakmarrje? Mediat ruse: Terroristët e sulmit në Moskë janë