MENU
klinika

Lajmet e Fundit

12:08 Aktualitet
Manastirliu: Na pret një periudhë e vështirë

‘Shefqet Ndroqit’ i shtohen edhe 50 infermierë të rinj

Spitalit “Shefqet Ndroqi” që trajton pacientët e infektuar me CVOID-19 do i shtohen edhe 50 infermierë të rinj, të cilët do të ndihmojnë mjekët për t’u kujdesur për pacientët e...

12:00 Gjeopolitika
Nga The Guardian

Sanksionet nuk janë zgjidhje. Pse këmbëngul Amerika?

Administrata Trump ka vazhduar me idenë e sanksionimit të zyrtarëve kinezë dhe anëtarëve të partisë komuniste të Kinës. Para se të pyesim nëse kjo është një ide e mirë, le...

11:29 Greqi
Pala greke u bën tamponin qytetarëve

Kufijtë të mbyllur çdo mbrëmje, hapja krijon radhë në Kakavijë!

Mbrëmja e 6 gushtit shënoi mbylljen e kufirit me Greqinë përmes pikës doganore të Kakavijës dhe Kapshticës nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit të sotëm, si pjesë e...

11:16 Aktualitet
Pse Rama do bëjë ç’është e mundur t’i fitojë zgjedhjet në tavolinë?

Nikoll Lesi: Pas votimeve do jem me PS-në, por…

Edhe pak dhe do hyjmë në fushatën më të egër parlamentare në këto 30 vite. Ndeshje mes dy Botëve: botës që synon rregulla loje demokratike dhe Botës së Rilindjes dhe...

11:14 Lifestyle
“Zgjidhini burra që ju duan vetëm për shalë”!

E kritikuan për peshën, revoltohet Rozana Radi

Këngëtarja e njohur, Rozana Radi ka reaguar ndaj kritikave që ka marrë në rrjetet sociale për peshën e saj. Në një postim të fundit, Radi ka shprehur revoltën ndaj atyre...