MENU
klinika

Lajmet e Fundit

12:41 Fieri
Heq dorë nga Tirana

Monika Kryemadhi merr mandatin e deputetes në Fier

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zgjedhur të marrë mandatin si deputete në qarkun e Fierit, duke hequr dorë nga Tirana. Kryemadhi i ka kthyer përgjigje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

12:33 Sport
Tokyo 2020

Historike në Olimpiadë, konkurron transgjinorja

Laurel Hubbard do të jetë atletja e parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike. Zelanda e Re e zgjodhi atë të garojë në ekipin e femrave në kategorinë...

12:31 Ekonomia
Çfarë tregon vëzhgimi i Bankës së Austrisë?

Rritje e fenomenit në 2020, 34% e shqiptarëve mbajnë euro në cash

Rreth 34 për qind e shqiptarëve mbajnë euro cash. Përqindja e personave që preferojnë të mbajnë euro të gatshme shënoi rritje në vitin 2020 sipas vrojtimit që Banka Qendrore e...

12:25 Lifestyle
Telefonata misterioze vonoi kthimin

Publikohen pamjet e princeshës Diana një natë para aksidentit

Një dokumentar i publikuar së fundmi tregon momentet e fundit të princeshë Dianës me të dashurin e saj sekret miliarderin Dodi Fayed. Mediat e huaja kanë publikuar fotot e çiftit...

12:18 Gjirokastra
"Në hotel shumë pastër, por jashtë…"

Plehrat zhgënjejnë turistët në Golem

Kanali i ujërave të larta që nis nga zona e banuar e Golemit dhe vijon në zonën turistike të Pishave të buta, përgjatë rrugës ”Ismail Qemali” e përfundon në det...