MENU

Lajmet e Fundit

18:40 Lifestyle
FOTO/ Mes të bardhës dhe blusë

Ja si duket zyra e Blendi Fevziut

Gazetari i njohur i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, është tepër aktiv në profilin e tij në Instagram. Ai ka zgjedhur që të mos ndajë me ndjekësit e tij vetëm momente gjatë...

18:38 Bota
Nga New York Times

Dikur kritikuan Obamën, sot po veprojnë si ai…

Nuk është e vështirë të hamendësosh se çfarë do të thoshte Mike Pompeo, kongresmeni i ngathët nga Kansas, për marrëveshjen e largimit të trupave amerikane nga Afganistani që po negociohet...

18:09 Bota
Project Syndicate

Demokracia dhe autokracia, njësoj të rrezikuara

Në fund të viteve 1970 dhe në fillim të viteve 1980, ekspertë të marrëdhënieve ndërkombëtare si filozofi politik i ndjerë francez Pierre Hassner argumentuan se bota po dëshmonte një proces...

17:50 Aktualitet
Kinematografia shqiptare në zi

“Debatik” humb personazhin e tij, ndërron jetë “Coli”

Kinematografia shqiptare ka humbur sot një tjetër emër të njohur. Bëhet fjalë për aktorin Shpëtim Zani, i cili u nda nga jeta si pasojë e një ataku kardiak. Aktori Zani...

17:47 Lifestyle
Tendencat e verës

Sezoni i thonjve i frymëzuar nga karamelet Skittles

Trendi i thonjve që po bën namin së fundmi janë thonjtë shumëngjyrësh, pikërisht si karamelet Skittles. Për këtë arsye quhet “Manikyri Skittles” dhe është e pamundur të mos e shohësh...