MENU
klinika
Intervista me Mentor Nazarkon

Pse Palmer nuk vjen në Shqipëri?

Intervista

Gjenerali 100-vjeçar: Pse nuk e vramë Enver Hoxhën?

Gjenerali 100 vjeçar Rrahman Parllaku në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin Debati...

Intervista

Kriza politike/ Basha në mediat sllovene: Të dënohen politikanët e lidhur me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për gazetën sllovene “Delo” gjatë...

Intervistat dhe qëndrimet

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Përplasja dhe akuzat e forta midis Berishës dhe Haxhiut

Gazeta Liberale ka publikuar së fundmi të plotë si më poshtë përplasjen në distancë mes...

Intervista

Neki Babamusta: Si e shpëtuam familjen hebreje dhe ushtarët italianë në 1943

Ai është dekoruar së fundmi nga qeveria amerikane për kontributin e tij ndërkombëtar dhe demokracinë....

Intervista e kryeministrit për gazetën italiane

Rama: Berisha është penduar që smë ka vrarë kur ishte në qeveri

Klima politike e krijuar në Shqipëri, si pasojë e përplasjeve midis mazhorancës dhe opozitës, ka...

Intervista

“Në Shqipëri isha ngelës”/ Rrëfehet i riu që sot punon në Parlamentin gjerman

Intervistë e DW shqip me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili, siç thotë,...

Intervista

Meta: Njerëzit të mos lënë fatin e tyre në duart e Ramës dhe Bashës

“Njerëzit të mos lenë fatin në dorën e tyre,” i është përgjigjur Presidenti i Republikës...

Deklarata që habiti të gjithë

Rama sqaron deklaratën “Veliaj do të varet”

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Xing me Ermalin” ka sqaruar...

Motrat e Mbretit Zog

6 princeshat që ndryshuan imazhin e gruas në Shqipëri

Pak është folur për ndikimin e madh që motrat e Mbretit Zog kanë patur në...

Mentor Nazarko

Kthehem shpesh në fshatin tim, ku dikur rrugës gjeja djaj… (Video intervistë)

Behgjet Pacolli është krenar për fshatin e vet të lindjes, Marec, Prishtinë.  Nuk dihet nëse...

Siguria

Sekretari Amerikan i Shtetit telefonon Bushatin: Treguat lidership

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar me një status në Twitter pas një telefonate...