MENU
klinika

Policia heton ngjarjen

Kavajë, treni përplaset me makinën; 6 të plagosur

17.08.2018 - 10:04

Aksident në afërsi të stacionit hekurudhor të Golemit. Një familje me 6 persona u përfshi në një aksident hekurudhor që ndodhi mëngjesin e sotëm te vendi i quajtur Përroi i Agait, në territorin e bashkisë së Durrësit.

Një automjet me targa të huaja që po kalonte mbi shina është përplasur nga treni i udhëtarëve. Në automjet ndodhej një familje mes të cilëve 4 fëmijë, të cilët janë dërguar në spitalin e Durrësit për të marrë ndihmë mjekësore.

Policia e Durrësit bën të ditur se të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën. Treni që lëvizte drejt Elbasanit ka qenë me shpejtësi të ulët dhe e ka marrë përpara mjetin për disa metra deri në çastin e frenimit të plotë.

kolana e librave

Kalimi i paligjshëm i mjeteve dhe këmbësorëve mbi linjat e hekurta vazhdon të shkaktojë të lënduar e viktima me një kosto të lartë për shoqërinë. Prej vitesh është ngritur shqetësimi për mbylljen e këtyre kalimeve të paligjshme por drejtues mjetesh dhe këmbësorë vazhdojnë t’i përdorin për të shkurtuar rrugë pa marrë parasysh rrezikun e pasigurinë.

Dyshohet se në aksidentin e fundit ka qenë vetëbesimi i tepruar i drejtuesit të mjetit se mund ta kalojë linjën hekurudhore para afrimit të trenit, që ka vënë në rrezik jetët e të gjithë familjarëve që ndodheshin në mjet.

Meta paralajmëron: Të hënën kallëzim në SPAK

“Etilda Gjonaj të japë dorëheqjen!”

"Ju vendosni për zgjedhje të parakohshme"

Raportuesja e PE: Përfundoni reformën zgjedhore

“Do kthejmë mjekët nga diaspora”

Basha i përgjigjet Ramës: A ka kufij marrëzia?!

Zëdhënësi i Metës i përgjigjet me disa pyetje Ballës

“Ke kohë deri në 2 mars të marrësh kthesën e radhës”

"Ka harruar se halli personal nuk mund të…"

Balla i përgjigjet Metës për ‘2 marsin’: Histori idioteske!