MENU
klinika

Harta

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra

18.09.2018 - 22:05

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës evropiane sizmiologjike.

Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona.

Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31 km nga Tirana.

Lëkundjet kanë qenë me mganitudë 3 dhe me thellësi 27 km.