MENU
klinika

Detajet

Me 80 mijë euro në makinë, ndalohet në Kakavijë greku

27.09.2018 - 14:36

Një shtetas grek është kapur sot në pikën kufitare të Kakavijës, pasi në makinë iu gjetën 80 mijë euro të padeklaruara.

Ngjarja në fjalë është regjistruar në orën 10, teksa shtetasi i huajt tentonte të linte territorin shqiptar.

Njoftim për shtyp

Kakavije, Gjirokastër

Policia Kufitare në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavije, sekuestron 80 mijë euro një shtetasi grek i cili nuk i deklaroi në kufi.

Shërbimet e Policisë Kufitare në dalje të Republikës së Shqipërisë gjatë kontrollit në vijën e dytë të shtetasit grek G.S, 51 vjeç, banues në Patra, i cili udhëtonte në automjetin e shtetasit A.P, banues në Lezhë, shtetasit grek i gjetën dhe u sekuestruan një sasi prej 80.000 euro të cilat nuk i kishte deklaruar në kufi.

Po kryen veprimet proceduriale nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonimiko Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër.

Shkak mungesa e avokatëve

Fredi Beleri në Apel, shtyhet seanca

"Ujëra të pastër kristal dhe resorte mahnitëse"

‘Mirror’: Turistët dynden në Shqipëri

Rama: Prologu i një viti turistik të shkëlqyer

“Saranda, mirëpret vizitorë nga e gjithë bota!”