MENU
klinika

Del në shitje

Pronarë të një ishulli për 8 mln dollarë

17.09.2018 - 11:44

Nëse keni 8 milionë dollarë, atëherë ju tashmë keni mundësinë të blini “parajsën”.

Tashmë ka dalë në shitje një ishull tropikal, me plazhe me rërë dhe gjelbërim mahnitës, i denjë për t’u quajtur “parajsa” në tokë.

E për çmimin “modest” prej 8 milionë dollarësh, ishulli Lataro, i cili shtrihet në brigjet e Vanuatit në Paqësorin e Jugut, përmban akomodim luksoz dhe kafshë të egra, duke përfshirë shqiponja dhe gaforre të rralla.

Rreth 90 % e ishullit është i gjelbëruar e me pemë të larta, teksa 4 km2 e terrenit rrethohet nga oqeani blu.