MENU
klinika

“Prag tragjedie!”

Avioni mes qiellgërvishtësve, panik në Australi

11.10.2018 - 21:55

Edhe pse ishte pjesë e një festivali të madh, sërish një avion i Forcave Ajrore Australiane ka shkaktuar panik dhe ankth te banorët në Brisbane.

Avioni fluturoi pak metra nga ndërtesat e larta gjatë një festivali të madh. Aeroplani Boeing C-17 ishte pjesë e një shfaqje ushtarake ‘Riverfire’ në South Park.

Ishim në prag të një tragjedie. Një gabim i vogël dhe gjithë ato ndërtesa do ishin shkatërruar e njerëzit do kishin vdekur”, tha një qytetar.

Video tregon aeroplanin gjigand që fluturon nëpër qytet drejt rrokaqiejve dhe që ngrihet lart në momentet e fundit për të shmangur përplasjen. Ndërsa qytetarët e tmerruar kanë telefonuar policinë.

I keni dëgjuar këto për Parisin?

Ana e errët e ‘kryeqytetit të dashurisë’

Personazhet e famshëm që kanë marrë ftesë

Zbulohen emrat e parë të “Big Brother VIP”

“Mama bën për ty gjithçka, jo me fjalë por me vepra”

Xhensila Myrtezaj thumbon Bes Kallakun në urimin që i bën Ajkës