MENU
klinika

Mbyllen kazinotë

Bastet dhe kazinotë, Rama zbulon dokumentin: Beso e kontrollo

10.10.2018 - 16:46

Nëpëmjet një njoftimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka zbuluar dokumentin për kazinotë elektronike.

Ai shkruan se u nis për parlament, ligji për ndalimin e basteve dhe kazinove elektronike dhe ligji për kufizimin e kontakteve të të dënuarve me botën brenda e jashtë burgut.

“Beso dhe kontrollo

U nisën për parlament ligji për ndalimin në 31 dhjetor të basteve e kazinove elektronike dhe ligji për kufizimin maksimal të kontakteve të të dënuarve për krim të organizuar me botën brenda e jashtë burgut po e po,” shkruan Rama.