MENU
klinika

Pasuri 12 mld euro

El Chapo në burg, bashkëshortja jeton mes luksit

23.10.2018 - 17:15

Bosi i madh i drogës El Chapo është duke vuajtur dënimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por kjo gjë nuk e pengon aspak bashkëshorten e tej Emma Coronel të jetojë mes luksit.

29-vjeçarja nuk heziton ta bëjë publike jetën e saj dhe këtë e bën duke shpërndarë herë pas herë foto në llogarinë e saj të Instagramit, aty ku ndiqet nga qindra mijëra persona.

Emma Coronel, jeton si një yll Hollivudi në Meksikë. Fotot e tregojnë atë me markat më të njohura, teksa feston në mes të luksit. 29-vjeçarja njihet për stilin e saj të jetës.

Një agjent i DEA-s amerikane tha se kjo çështje po bëhet e çuditshme. “Ajo vjen në Nju Jork dhe na tregon publikisht që ta shohin të gjithë sa e pasur është”. Edhe avokatët e të shoqit thonë se janë të çuditur me këto shfaqje të saj.

El Chapo

El Chapo mendohet se ka një pasuri prej 12 miliardë eurosh. Ai rrezikon burgim të përjetshëm për trafik droge.