MENU
klinika

Eventi i “ELLE”

Fjalimi prekës i Lady Gaga: U sulmova seksualisht kur isha 19 vjeç

19.10.2018 - 20:34

Në një event dedikuar grave të organizuar nga revista “ELLE”, këngëtarja e njohur, tashmë edhe aktore, Lady Gaga mbajti një fjalim shumë prekës teksa foli për abuzimet që vuajnë të rinjtë , çrregullimet e tyre të shkaktuara nga strese të forta.

Për mua kjo do të thotë të kesh mundësinë për të bërë një ndryshim. Lutem që t’i kushtojmë më shumë vëmendje atyre që na rrethojnë dhe atyre që kanë nevojë për të. Ne femrat e Hollivudit jemi zëra ,kemi mendime të thella, ide, bindje dhe vlera për botën. Kemi fuqinë për të folur, për t’u dëgjuar dhe të reagojmë kur na thuhet të pushojmë.

Pasi u sulmova seksualisht në moshën 19-vjeçare jeta më ndryshoi përgjithmonë ,nuk i tregova askujt, ndihem e turpëruar për atë që më ka ndodhur, ka akoma ditë kur unë rri dhe mendoj që ishte faji im. Pasi ia tregova njerëzve të fuqishëm me qëllim që të më ndihmonin, askush nuk e bëri,”-tha këngëtarja.

Ndërkohë, Gaga foli edhe për eksperiencën e saj të parë si aktore në film me aktorin Bradley Cooper titullin e filmit “Një yll ka lindur”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Festivali i 75 i Filmit në Venecia

Lady Gaga në Venecia, një yll i lindur!