MENU
klinika

Greqia i cilëson të paligjshëm

Greqia dëbon 966 të huaj, më shumë se gjysma shqiptarë

08.10.2018 - 16:31

Greqia ka kthyer në vendet e origjinës 966 shtetas të huaj përgjatë muajit shtator. Ata janë cilësuar të paligjshëm për territorin grek, ndërsa janë depërtuar.

Më shumë se gjysma e tyre kanë qenë shqiptarë, pasuar nga irakenë, gjeorgjianë, pakistanezë, iranianë, turq, algjerianë dhe sirianë, shifra këto të policisë greke.

Numri më i madh i të kthyerve janë shqiptarë, 486 persona, nga Iraku 139, 79 nga Gjeorgjia, 69 nga Pakistani, 53 nga Irani, 20 nga Turqia, 18 nga Algjeria si dhe 12 nga Siria. 

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN