MENU
klinika

Rrëfimi

I adoptuar? Blendi Fevziu tregon të vërtetën

21.10.2018 - 14:50

Blendi Fevziu është një nga moderatorët shqiptarë që përpiqet të jetë sa më diskret përsa i përket jetës së tij private.

Mirëpo vetëm para pak kohësh ka qarkulluar në të gjitha portalet një lajm se moderatori është i adoptuar dhe madje ka ndërruar mbiemrin nga Bregasi në Fevziu.

I ftuar në “Mos i fol shoferit”, Blendi ka rrëfyer të vërtetën e historisë së familjes së tij, duke u dhënë fund spekulimeve.

 

Ky është një vend shumë i çuditshëm. Shtëpinë atëherë llogariteshin me kurora dhe në shtëpinë ku rrinim kishim një dhomë më tepër, në të cilën fusnim qeraxhinj. Komunizmi fuste qeraxhinj nëpër dhoma dhe në momentin që qeraxhiu doli dhe ne e morëm shtëpinë, u kujtua dikush që të thoshte se këta kanë një dhomë tepër në shtëpi. Pra meqënëse kanë një dhomë tepër, duhet t’ju fusim një qeraxhi tjetër. Atëherë unë u mora në përkujdesje nga daja i mamit, që jetonte po me ne, në mënyrë që ai që ishte i pamartuar, të kishte një ngarkim që të kishte një dhomë më vete. Kjo është historia,”- tregoi Fevziu.

Krijoi një lidhje dashurie me Heidin në Big Brother Itali

“Sonte do të bëhet nami”, Massimiliano Varrese vjen sonte LIVE në Shqipëri

Ja bashkëpunimet me yjet e muzikës

Mozzik publikon albumin e tij

Sherri mes shokëve që nisi në lojë dhe vijoi jashtë BBV!

Meriton Mjekiqi prish miqësinë me Romeo e Donald Veshajn!