MENU
klinika

Detajet

IKMT nis aksionin te ‘Syri i Kaltër’: Do shemben 16 objekte

11.10.2018 - 10:15

16 objekte janë planifikuar që të shemben sot në zonën turistike të ‘Syrit të Kaltër’ në Sarandë, pasi figurojnë pa leje.

Përmes një reagimi IKMT ka sqaruar se objektet në fjalë janë 1 dhe 2 katëshe dhe me strukturë druri.

kolana e librave

“IKMT ka nisur sot nje operacion ne zonën turistike te “Syrit te Kalter”, bashkia Finiq.

Eshte planifikuar prishja e 16 objekteve nje dhe dy kateshe, me struktura druri, me funksione shërbimi. Objektet qe do te prishen jane pa leje ndërtimi”, sqaron IKMT.

Ditën e sotme, në këtë zonë do të stakohet edhe energjia elektrike, për shkak të punimeve që do të kryen.

"Nuk mund të përdhosemi nga një bandë sorrash!"

“Etildës do t’i dalin lot gëzimi”! Meta ‘godet’ sërish

Lihet në qeli edhe bosi i basteve në Tiranë

”Fati i lojërave”, Gjykata jep 55 masa arrest me burg

"Bashkë për të ardhmen e fëmijëve tanë"

Rama mbron minishengenin në Londër

Kur do të zhvillohet seanca e parë?

Gjykata e Posaçme hap dosjen “Tahiri”

I vendosur shpartallojë "grushtin" e shtetit

Meta dorëzon kallëzimin për Gjonaj në SPAK