MENU
klinika

Forumi Ekonomik Botëror

Rama: Përgjigjen për ekonominë, vetëm nga Tregjet Botërore

02.10.2018 - 10:44

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, duke qenë se zhvillohet Forumi Ekonomik Botëror.

Nga Gjeneva, Rama thotë se tregjet botërore të kapitaleve do tregojnë për ekonominë shqiptare dhe jo opozita apo ai.

Më tej kryeministri thotë se lidhur me këtë përgjigjen për ekonominë shqiptare do ta mësojnë nga tregjet botërore të kapitaleve.

rama-gjeneve-konica.al
rama-gjeneve-konica.al

Më poshtë statusi i plotë:

“Ekonomia shqiptare mirë a keq? Rritet a bie? Ka s’ka perspektivë?

Sot përgjigjen s’e jap unë, as opozita, as komentatorët e banaqeve a të fejsbukut, as raportet ndërkombëtare, po TREGJET BOTERORE TE KAPITALEVE!

Le të presim disa orë për të parë si e shohin tregjet ekonominë tonë”.

rama konica.al
rama konica.al

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN