MENU
klinika

Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit

21.10.2018 - 13:47

Disa lëkundje tërmeti brenda pak orësh në Shqipëri.

Në mesditë ka pasur dy lëkundje në Korçë sipas Qendrës Evropiane Sizmiologjike dhe sipas IGJEUM. Por edhe në orët e para të mëngjesit ka pasur dridhje në Roskovec.

Në orën 12:36 lëkundje me magnitudë 2.4 janë ndjerë 16 km në jugperëndim të Korçës.

Tre minuta më pas në orën 12:39 një tjetër tërmet me magnitudë 3.3, 1 km larg nga Maliqi.