MENU
klinika

Flet Enver Hoxhaj

‘Sivjet nuk ka zgjedhje të përgjithshme’

27.10.2018 - 09:37

Zëvendëskryeministri në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka quajtur të papërgjegjshëm përpjekjen e opozitës për të rrëzuar Qeverinë kur pritet heqja e vizave, transformimi i FSK-së në ushtri dhe arritja e një marrëveshje me Serbinë.

Ai ka thënë se këtë vjeshtë nuk do të ketë zgjedhje, duke shtuar se kanë punë të tjera për të bërë.

kolana e librave

Në një kohë kur ne presim liberalizim vizash, në një kohë kur presim që të nënshkruajmë një marrëveshje me Serbinë e cila do të ishte njohja e ndërsjellët dhe asgjë më pak, në një kohë kur ne jem në proces të transformimit të FSK-së në ushtri të Kosovës, është absurde në vjeshtën e 2018 dikush të kërkon ta rrëzojë qeverinë”, ka thënë Hoxhaj.

Mirëpo, nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, nuk ka mohuar mundësinë e zgjedhjeve vjeshtën e vitit të ardhshëm. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN