MENU
klinika

Marrëdhënia Maqedoni-Greqi

Tsipras: Urime për shokun tim Zoran Zaev

20.10.2018 - 14:29

Kryeministri grek Aleksis Tsipras pas votimit në Kuvendin e Maqedonisë të fillimit të procedurës që ia ndryshon emrin kushtetutes në Maqedoni e Veriut ka uruar homologun e tij maqedonas Zoran Zaev.

Ai me anë të një postimi në Twitter ka thënë se votimi është një hap i madh për suksesin tonë të përbashkët.

Postimi i plotë i Tsipras:

Urime për shokun tim Zoran Zaev! Votimi është një hap i madh për suksesin tonë të përbashkët. Është një hap i rëndësishëm për prosperitetin dhe të ardhmen e vendeve dhe popujve tanë. /Konica.al/

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN