MENU
klinika

Deklarata

Veliaj për emrin e djalit: Shqiptar dhe tirons

07.10.2018 - 11:31

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, gjatë fjalës së tij në nisjen e Maratonën së Tiranës ka treguar se nuk do të marrë pjesë personalisht në garë, pasi i duhet të vrapojë për në Maternitet tek bashkëshortja e tij, e cila solli dje në jetë një djalë.

“Shumë më kanë pyetur nëse do marr pjesë në maratonë. Edhe unë do marr pjesë në maratonë, vetëm se do vrapoj për në maternitet meqë u bëra me djalë. Herën tjetër do kthehem dyfish në garë”- tha Veliaj.

Erjon veliaj ajola xoxa baba

I pyetur se cili është emri i përzgjedhur për vogëlushin e sapolindur, Veliaj tha:

”Këtë do ta them pas pak se dua ta konsultoj edhe mamanë. Por e sigurt që do të jetë një emër shqiptar, por edhe tirons”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ajola sjell në jetë djalin

Dita më e lumtur për Veliajn, bëhet baba