MENU
klinika

Takimi në Budva

30.11.2018 - 11:30

Ministri i Punëve të Jashtme dhe njëherësh edhe zv/kryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli, gjëndet në Budva të Malit të Zi në takimin e ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor WB6.

Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ministri i Punëve të Jashtme Pacolli bëri të ditur se ndodhet në Budva, në takimin e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor(West Balkan 6).

 

Statusi i plotë
“Sapo kam arritur në Budvë të Malit të Zi, ku do të përfaqësojë Republikën e Kosovës në takimin e ministrave të jashtëm të Ballkanit perëndimor ËB6. Integrimi evropian i rajonit tonë dhe shtyrja përpara e procesit të Berlinit është tema kryesore e këtij takimi”, ka shkruar ministri Pacolli në rrjetin social Facebook.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çështja e veteranëve të rremë

Pacolli: Kosova të ndihmojë familjet e viktimave