MENU
klinika

Porti i Vlorës dhe Sarandës

Moti i keq/ Pezullohen lundrimet drejt Brindisit

27.11.2018 - 16:42

Reshjet e shiut të rëna paraditen e sotme kanë sjellë probleme në Vlorë dhe në Sarandë.

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi ka anuluar udhëtimin për shkak të kushteve jo të mira meteorologjike.

Era është e fortë ndërsa dallgët në det shkojnë deri në 8 ballë. Ndërsa raportohet se kushtet mund të përmirësohen vetëm pas orës 22:00 të natës.

terbohet deti ne sarande-pezullohen lundrimet-konica.al
terbohet deti ne sarande-pezullohen lundrimet-konica.al

Edhe në Sarandë era e fortë ka sjellë vështirësi në lundrim, por nga Kapiteneria e Portit nuk raportohet për pezullim të lundrimit.

Dallga në det të hapur shkon deri në 4 balle, ndersa moti i keq ka shkaktuar probleme edhe ne disa akse te qytetit duke e bërë të veshtire kalimin si për kembesoret dhe automjetet.