MENU
klinika

Moti i keq

Nisin reshjet e para të dëborës në Korçë

16.11.2018 - 11:39

Dëbora e parë ka nisur të bjerë në qarkun e Korçës.

Mësohet se bora ka nisur të bjerë prej dy orësh në fshatin turistik të Dardhës. Kjo është dëbora e parë në vend dhe me rënien e tyre duket se ditët me diell kanë mbaruar për këtë vit.

Duket se edhe pse me vonesë, stina e dimrit e shoqëruar me mot të keq dhe me ulje të temperaturave ka trokitur edhe në Shqipëri.

Ditët në vijim pritet që të ulen më tej temperaturat dhe të shënohen reshje dëbore në zonat malore.