MENU
klinika

Fitoi 22.5 mln dollarë në vit

“Forbes” zbulon modelet më të paguara

14.12.2018 - 22:48

Ashtu siç bën çdo fundviti, revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar listën e modeleve më të paguara.

E nëse Kendall Jenner mund të mos jetë vajza më e paguar nga klani “Kardashian-Jenner”, ajo ama fiton më shumë para se çdo modele tjetër në botë.

23-vjeçarja ka arritur të mbledhë plot 22.5 milionë dollarë në 12 muajt para qershorit të vitit 2018, duke u renditur kështu në krye të listës së modeleve më të paguara të këtij viti.

“Forbes” ka publikuar emrat e modeleve më të njohura me vlerën përkatëse të pagave gjatë këtij viti. Lista e modeleve më të paguara vazhdon akoma, por duhet të përmendim që të gjitha kanë përdorur rrjetet sociale për të rritur numrin e ndjekësve dhe të ardhurat në të njëjtën kohë.

1 – Kendall Jenner $22.5 million

2 – Karlie Kloss $13 million

3 – Chrissy Teigen $11.5 million

4 – Rosie Huntington-Whitely $11.5 million

5 – Gisele Bundchen $10 million

6 – Cara Delevingne $10 million

7 – Gigi Hadid $9.5 million

8 – Bella Hadid $8.5 million

9 – Joan Smalls $8.5 million

10 – Doutzen Kroes $8 million