MENU
klinika

Por Ronaldo...

Fotoja që Messi vendosi rekord në “Instagram”

27.12.2018 - 12:09

Edhe kur nuk është në fushën e lojës, Lionel Messi mendon te vendosë rekorde.

Kështu ka bërë edhe së fundmi. Argjentinasi ka postuar në Instagram një foto me bashkëshorte e tij, Antonella Roccuzzo, e cila është me bikini, dhe ky postim është pëlqyer nga më shumë se 8 milionë persona.

Messi ndiqet në Instagram nga 104 milionë persona dhe ky postim ishte rekord për të, por krahasuar me Cristiano Ronaldon, rivalin e tij të përhershëm, është shumë prapa.

Ronaldo ndiqet në Instagram nga 149 milionë persona, ndërsa fotoja e tij e publikuar për Krishtlindje me familjen, është pëlqyer nga më shumë se 12 milionë persona.

View this post on Instagram

Feliz Natal! Merry Christmas!??❤️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on