MENU
klinika

Minatorët e Bulqizës

Minatorët në protestë, paralajmërojnë grevë

12.12.2018 - 15:51

Kur në Tiranë protestat e studentëve janë në ditën e tyre të 8-të, në Bulqizë janë ngritur minatorët. Mësohet se minatorët kërkojnë plotësimin e kushteve në punë si dhe për statusin e tyre.

Raportohet se minatorët kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestave nëse qeveria nuk i përgjigjet atyre pozitivisht. Ata kërcënojnë se do të hyjnë në grevë urie.

Doçi mes të tjerash pohon se minatorët shoqërohen në protestë nga familjarët e tyre, si dhe qytetarë të Bulqizës. Ata kanë lëshuar një sërë akuzash në drejtim të qeverisë, ndërsa presin përmirësimin e kushteve. 

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNIshte në muajin e shtatë të shtatzënisë!

Ataku në zemër i merr jetën në moshë të re laborantes

Po peshkonte me gjenerator në Drin

Humb jetën 56-vjeçari në Bulqizë

Pushuesi nga Kosova: Mu deshën dy orë për 25 km rrugë

Sezoni turistik “bllokon” rrugët e qarkut të Lezhës

U mbyt pak ditë më parë në lumin Buna

Gjendet trupi i pajetë i 12-vjeçares

Qytetarët nga Kosova dynden drejt Shqipërisë

Fundjava/ Fluks në në aksin Milot-Lezhë

Nga Rana e hedhur e deri në Kune

Temperaturat e larta, Shëngjini plot me pushues