MENU
klinika

Këshilli Kombëtar i PD-së

Basha nxjerr listat për Kryesinë e PD-së, rikthen Bujar Nishanin

18.01.2019 - 16:20

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka propozuar Këshillit Kombëtar të PD që pritet të mblidhet nesër për 15 emrat për anëtarë të Kryesisë së PD.

Gjithashtu Lulzim Basha ka vendosur të rikthejë në PD, ish presidentin e Republikës Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD.

Kandidatët për anëtarë të kryesisë së PDSH:

Agron Shehaj
Aldo Bumci
Arben Beqiri
Arben Ibro
Avenir Peka
Bardh Spahia
Besart Kadia
Dhurata Cupi
Dritan Shano
Dorjan Gjonmarkaj
Endri Hasa
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Sallaku
Enno Bozdo
Enri Ceno
Ervin Salianji
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fatbardh Sallaku
Fitim Zekthi
Flamur Hoxha
Flamur Noka
Florjon Mima
Gazmend Koduzi
Genc Pollo
Gent Strazimiri
Genti Malko
Gerti Bogdani
Grida Duma
Izmira Ulqinaku
Jamarber Malltezi
Jorida Tabaku
Kastriot Sulka
Klevis Balliu
Kreshnik Collaku
Ledina Mandia
Luciano Boci
Lindita Metaliaj
Mateo Spaho
Nada Mecorapja
Nevila Xhindi
Ndricim Mehmeti
Oerd Bylykbashi
Orjola Pampuri
Roland Bejko
Rudina Hajdari
Tomorr Alizoti
Tritan Shehu
Valentina Duka
Xhemal Gjunkshi

Sekretariati organizativ :

Gazment Bardhi – Dorjan Teliti, Sekretar i Pergjithshem
Clirim Gjata – Marinela Ziu, Sekretar per Ceshtjet Ligjore
Sahit Dollapi – Lulzim Omuri, Sekretar Organizativ
Ivi Kaso – Dorjan Gjonmarkaj, Sekretar per Ceshtjet Zgjedhore
Ervin Minarolli – Minushe Lazaj, Sekretar per Burimet Njerezore

Propozime për organe statutore:

Bujar Nishani – Kryetar i Keshillit Kombetar
Halim Kosova Kryetar i Komisionit te Integritetit dhe Etikes
Jemin Gjana Kryetar i Komisionit Zgjedhor
Arben Ristani Kryetar i Komisionit te Apelimit
Alfred Rushaj Kryetar i Bordit Financiar

Kërkesë për votëbesim:

Edi Paloka – Nenkryetar
Edmond Spaho – Nenkryetar

Anëtarë të kryesisë ex officio:

Kryetarja e LDG Albana Vokshi
Kryetari i FRPD Belind Kellici