MENU
klinika

Detajet

Diskutime për Kosovën? Vuçiç takohet me Merkel

22.01.2019 - 11:25

Teksa do të jetë pjesë e takimit vjetor të Forumit Ekonomik Botëror, presidenti serb Aleksandar Vuçiç mësohet se do të takojë kancelaren gjermane Angela Merkel.

Media serbe ‘Kurir’ shkruan se në takim Vuçiç dhe Merkel do të bisedojnë për çëstjen me Kosovën.

Gjithashtu ‘Kurir’ shkruan se Merkel ka treguar interes për Serbinë dhe kërkon të japë ndihmë në zgjidhjen e çështjes me Kosovën.

“Merkel tregon interes personal për Serbinë dhe rajonin, ajo dëshiron të ndihmojë në zgjidhjen e çështjes së Kosovës. Temat e bisedimeve do të jenë Kosova dhe ekonomia. Gjithashtu edhe vizita e re e saj në Beograd”, thotë gazeta.

Çfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan