MENU
klinika

Deklarata

Gazetari: Thaçin e pret Gjykata e Hagës

15.01.2019 - 10:54

Presidenti i Kosovës do të përballet shumë shpejt me Gjykatën speciale në Hagë“, kështu ka paralamëruar gazetari Vehbi Kajtazi.

I ftuar në emisionin ‘Presing’, Kajtazi tha se mendon se krime më të mëdha në Kosovë kanë ndodhur pas luftës, nga struktura të dala prej UÇK-së dhe që kanë qenë tepër aktive.

Pres që z. Thaçi të akuzohet dhe pres që nga muaji mars ai të udhëtojë në Hagë‘, ka deklaruar Kajtazi në T7.

Kajtazi gjithashtu ka thënë se Hashim Thaçi pritet të merret në pyetje për raste konkrete të incidenteve të vrasjeve të njerëzve, por edhe për vrasje në tentativë e për sulme, shumica e të cilave kanë ndodhur pas luftës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova nesër me ushtri