MENU

Në “lojë” 137 mld dollarë!

Kush është femra që divorcoi njeriun më të pasur në botë?

10.01.2019 - 22:32

Numri një i “Amazon”, Jeff Bezos, i cili vlerësohet si njeriu më i pasur në botë, i dha fund martesës së tij 25-vjeçare me bashkëshorten Mackenzie, duke e bërë këtë publike një ditë më parë me anë të një deklarate të përbashkët në “Twitter”.

Por kush fshihet pas kësaj ndarje kaq të bujshme, e cila ka hedhur në lojë 137 miliardë dollarë?! Mediat amerikane shkruajnë se ajo është prezantuesja Lauren Sanchez, 49-vjeçarja me origjinë meksikane. Takimi, për ironi të fatit mes të dyve është realizuar nga ish-bashkëshorti i saj, Patrick Ëhitesell, një menaxher i fuqishëm i Hollivudit, nga i cili Sanchez është ndarë tetorin e shkuar. Megjithatë, kjo mbetet ende në fazën e thashethemeve dhe asgjë nuk është e konfirmuar.

Në anën tjetër kanë nisur edhe komentet mbi pasurinë e Bezos dhe mënyrës së si ajo do të ndahet.

Shkarkoni Aplikacionin e Konica.al

Ai u bë milioner në vitin 1997, katër vite pasi ata u martuan. MacKenzie raportohet se ishte një nga punonjëset e para të “Amazon”. Ekspertët thonë se nuk ka gjasa që ajo të marrë kontrollin e “Amazon” pas divorcit, marrëveshja e të cilit pritet të fokusohet në ndarjen e pasurisë së familjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN“International Champions Cup” në ShBA

Cristiano Ronaldo arrestohet po shkeli në ShBA

Quan francezët "të degjeneruar"

Brigitte Bardot rrezikon të përballet me burg

“Once Upon a Time in Hollywood”

DiCaprio dhe Brad Pitt shkëlqejnë në filmin e ri

Nxitet nga refuzimi i stilistëve

Bebe Rexha : Po punoj fort për të humbur peshë

Xhirohet në Mal të Zi “Minimata”

Lëndohet Johnny Depp gjatë xhirimeve