MENU

Marguerite Higgins

Ylli Megan Fox, tani një reportere lufte

17.01.2019 - 19:18

Ajo ka luajtur gjithçka që nga “Aprill O’Neil” në “Turtles Teenage Mutant Ninja” deri te një nxitëse e tifozëve djallëzore në “Jennifer’s Body”.

Por, gjërat po bëhen më të vështira për rolin e fundit të Megan Fox, ndërsa ajo përgatitet të portretizojë korrespondenten e luftës koreano-amerikane, Marguerite Higgins.

Aktorja 32-vjeçare është e njohur për ngjyrat e saj të hijshme të flokëve, të errëta dhe mjaft të zjarrtë, megjithatë ajo merr një pamje krejtësisht të re për lëvizjen e saj të fundit, e cila aktualisht është me xhirime në Korenë e Jugut. Ylli shihet me flokë të bardhë në një parukë dhe një makijazh të zbehtë në fytyrë.

Ajo mbante një këmishë në formë të ushtrisë dhe mbante një xhaketë të kaltër në portretizimin si gazetare e “New York Herald Tribune”.

Marguerite Higgins raportoi gjatë Luftës së Dytë Botërore, Luftës Koreane dhe Luftës së Vietnamit dhe në këtë proces e avanconte çështjen e qasjes së barabartë për femrat korrespondente të luftës.

Pas suksesit të saj në “New York Herald Tribune” deri në vitin 1963, ajo vazhdoi të shkruante si e pavarur në “Newsday”.

Higgins ishte gruaja e parë që fitoi çmimin “Pulitzer” për “Korrespondencë të Jashtme” në vitin 1951 për mbulimin e ngjarjeve në Luftën Koreane.

Dalin fotot e para të ceremonis

Martohet çifti i njohur i Hollywood-it

"Merkato" e fortë në televizion

Largohet Ermali nga Klan, ja kush e zëvendëson

Foto/ 'Të gjithë kemi një vend...'

Ermonela Jaho prezanton bashkëshortin

Me baluke dhe flokë të errët!

Miriam Cani 18-vjeçe duket si tjetër njeri

Askujt nuk i kishte shkuar në mendje kjo...

Ronela Hajati tregon kuptimin e emrit të saj

“Do të martohem sërish…”

Eneda Tarifa bën rrëfimin e papritur