MENU
klinika

Deklarata

Përplasja fizike Thaçi-Vuçiç, ministri serb zbulon detaje

16.01.2019 - 09:06

Gjatë ditës së djeshme presidenti serb Vuçiç në një intervistë për median serbe tregoi detaje rreth një përplasjeje mes tij dhe homologut kosovar Thaçi.

Të përfshirë në përplasjen fizike ishin edhe ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç dhe ministri i Drejtësisë së Kosovës, Hajredin Kuçi.

Ldhur me këtë përleshje ka reaguar ministri serb Daçiç, i cili ta se debati nisi pas një akuze për genocid.

“U mërzita dhe u thashë gjithçka. Edhe ata filluan të na akuzonin për genocid dhe se jemi vrasës serb.

Në atë moment ne u ngritëm mbi tavolinë dhe iu sulëm. Të gjithë të pranishmit e tjerë u larguan deri sa ndërhynë për të na ndarë.”