MENU
klinika

Takimi me ambasadorin e SHBA

Taksa ndaj Serbisë, paralajmëron Haradinaj

23.01.2019 - 12:44

Kryeministri Haradinaj ka folur sërish për taksën e Kosovës ndaj mallrave serbe. Lidhur me këtë Haradinaj ka theksuar se mundet që taksa të mos shfuqizohet.

Kjo deklaratë e Haradinajt erdhi pas takimit që pati me ambasadorin amerikan Philip Kosnett.

Gjithashtu kreu i ekzekutivit në Kosovë tha se nëse nuk një marrëveshje për njohjen e Kosovës nga Serbia, taksa nuk do të hiqet.

“Biseda ka qenë dialogu, zhvillimet rreth dialogut të ndërlidhura me taksën. Kemi dëshirë ta heqin taksën, synojmë ta heqim edhe për shkak se është synim i ShBA. E kishim hequr sot sikur të mbërrinim një marrëveshje gjithpërfshirëse për njohje”, theksoi Haradinaj.

Çfarë shkruan "The Economist" për Albin Kurtin

Pse ky vend është kaq i përçarë?

Vjen reagimi i menjëhershëm i KQZ-së

​Zgjedhjet e reja në veriun e Kosovës?

Osmani pas takimit me të dërguarit e SHBA dhe BE-së:

“Ndëshkimi i grupeve kriminale, rruga e vetme për stabilitet!”

Policia heq një pjesë të telave me gjemba

Situata drejt normalizimit në Zveçan