MENU

“Soldi”

Mahmood triumfon në Sanremo

10.02.2019 - 01:54

Kënga “Soldi” e këngëtarit të ri Mahmood është shpallur fituese e edicionit të 69 të Sanremos në Itali.

Nata finale ishte me të vërtetë e magjishme, madje pati vlerësime të shumta edhe nga Adriano Celentano. Po ashtu, edhe rivaliteti ishte i madh, por në fund Mahmood triumfoi mbi të tjetër, duke surprizuar.

Madje edhe vetë këngëtari nuk po e besonte një gjë të tillë, duke pyetur prezantuesit nëse ishte e vërtetë!

Tashmë, pas Ermal Metës, Italia ka mësuar edhe emrin e këngëtarit të ri që do ta përfaqësojë këtë vit në Eurovision, i cili do të zhvillohet në Izrael.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNDalin fotot e para të ceremonis

Martohet çifti i njohur i Hollywood-it

"Merkato" e fortë në televizion

Largohet Ermali nga Klan, ja kush e zëvendëson

Foto/ 'Të gjithë kemi një vend...'

Ermonela Jaho prezanton bashkëshortin

Me baluke dhe flokë të errët!

Miriam Cani 18-vjeçe duket si tjetër njeri

Askujt nuk i kishte shkuar në mendje kjo...

Ronela Hajati tregon kuptimin e emrit të saj

“Do të martohem sërish…”

Eneda Tarifa bën rrëfimin e papritur