MENU
klinika

Plani ekonomik i PD-së

Nga Rrësheni në Gjirokastër, Basha thirrje për 16-Shkurtin

09.02.2019 - 13:39

Këtë të shtunë kreu i PD-së Lulzim Basha, u gjend në Gjirokastër, ku vijoi turin e takimeve me qytetarë, me biznesin e vogël dhe të rinjtë, duke vënë edhe njëherë tjetër theksin te protesta e 16 shkurtit dhe plani i PD-së, si e vetmja shpresë për rimëkëmbejn e ekonomisë.

Nga Gjirokastra, Basha tha se kishte shkuar për të ftuar banorët e këtij qyteti, që në datën 16 shkurt të marrin në duar fatin e tyre, për të përmbytur atë që e quajti sistem të kalbur, i cili është kthyer në gangrenë për zhvillimin dhe integrimin e Shqipërisë.

basha-ne-lac
basha-ne-lac

Teksa takohej me biznesmenë të vegjël, ai tha se atyre iu duhet një shtet që u shtrin dorën.

“Nuk do t’iu lëmë kështu. Të punojmë të gjithë bashkë që të rikthejmë ekonominë dhe mirëqenien. Me uljen e çmimin të karburantit dhe energjisë, ne besojmë se ekonomia do të marrë impulse shumë pozitive. Investimet do t’iua kthejmë, sepse juve ju duhet një shtet që iu shtrin dorën, jo t’iu vë këmbën”.

"Fenomeni i shit-blerjes së votave duhet çrrënjosur, por…"

Beleri 10 muaj në burg, Vangjel Dule: Gjueti shtrigash

Afati deri kur mund të paraqiten ofertat

Hapet tenderi për Bypassin 1 Vlorë-Orikum!

Revista franceze shkruan për Sarandën

Gjithçka që duhet të dini për “perlën shqiptare”

Dhunë psikologjike dhe sherr me fqinjin

3 të proceduar nga policia e Gjirokastrës