MENU
klinika

Igumenicë

Kapen me 8 kg drogë, arrestohen shqiptarët

17.02.2019 - 11:02

Dy të rinj shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë, pasi janë kapur me 8 kg marijuanë në stacionin e autobusëe në Igumenicë.

Shqiptarët përkatësisht të moshave 22 dhe 31 vjeç u ndaluan para se të hipnin në autobusin e linjës Igumenicë-Athinë.

Lënda narkotike ishte ndarë në katër pako dhe peshonte 7 kg e 990 gram.

droge ne kufirin maqedonas-konica.al
droge ne kufirin maqedonas-konica.al

Mësohet se dy shqiptarët kishin kaluar ilegalisht kufirin e gjelbër.