MENU
klinika

Detajet

Saimir Tahiri te Krimet e Rënda, në seancë pas kërkesës për…

11.02.2019 - 13:30

Ditën e sotme ka nisur seanca për ankesën e Saimir Tahirit për zgjatjen e afateve të hetimit.

Kjo seancë po mbahet te gjykata e Krimeve të Rënda.

Tahiri akuzohet se ka bashkëpunuar me grupin e Habilajve në trafikun e lëndëve narkotike si dhe për shpërdorim detyre.

Ish-ministri u paraqit në ambientet e gjykatës, në prani të avokatit të tij, Maksim Haxhia.

Seanca për Tahirin po zhvillohet me dyer të mbyllura, për shkak të sekretit hetimor.

Sot pritet që prokuroria të dorëzojë disa akte të dosjes, të kërkuara nga Gjykata në seancën e një jave më parë.

Ja dita kur Tirana zbardhet nga bora

I ftohti ‘mbërthen’ Shqipërinë

Aksioni opozitar pas përjashtimit nga Kuvendi

Berisha mbledh Kryesinë e PD për nisjen e protestave

Sa do të shiten nafta e benzina

Ndryshojnë çmimet e karburanteve në vend

Transferohen mijëra dosje në kryeqytet

Të gjitha gjykatat e Apelit bashkohen në një të vetme!