MENU
klinika

FOTO

“Shkundet” vendi, dy lëkundje tërmeti këtë mëngjes

26.02.2019 - 08:49

Në orët e para të mëngjesit janë regjistruar dy goditje tërmeti në vendin tonë.

Sipas raportimit të IGJEUM, lëkundja e parë është regjistruar në Vlorës e më pas është zhvendosur në Korçë dhe Pogradec.

Sipas të dhënave të publikuara nga IGJEUM, tërmeti i parë ka qenë në orën 03:58 dhe me një magnitudë 2.3. Epiqenda ka qenë në Karaburun, 13 Km J-P Vlorës.

Tërmeti tjetër ka qenë në orët 04:51 me magnitudë 2.8 dhe epiqendër 5 km nga Llenge, Korce.

Data: 26/02/2018

Ora: 04:51:35

M=2.8

Place: 5 km nga Llenge, Korce, 15 Km J-P Pogradec

40.84° N, 20.5° E

kolana e librave

Thellësia: 3 KM

Data: 26/02/2018

Ora: 03:58:13

M=2.3

Place: Karaburun, 13 Km J-P Vlore

40.39° N, 19.37° E

Thellësia: 17 KM

Emri dhe e shkuara kriminale (Dinamika e ngjarjes)

‘Tronditet’ Astiri/ Vritet i riu në lokal, dyshimet e para

(Fotot e rënda) Kërcënim e fjalë të tmerrshe!

Nëna nga Saranda dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare

‘Patëm përplasje gjatë darkës me Ramën’

Haradinaj: Ishte i angazhuar për ndarjen e Kosovës, ja kur nisi ideja

"Ka bërë disa gabime, duhet të kthehet në rrugën e duhur"

Dëbimi i dy diplomatëve, Irani ‘shuplakë’ Shqipërisë

"2020-ta s’do jetë vetëm viti i rindërtimit"

Nga lufta “anti-KÇK” te Reforma Zgjedhore, Balla tregon prioritetet