MENU
klinika

Trafikim droge

4 shqiptarë bien në prangat greke me 70 kg kanabis

23.03.2019 - 14:59

Policia greke arreston 4 shqiptarë me mbi 70 kg kanabis të papërpunuar.

Katër shqiptarët, 53 vjeç, 33 vjeç, 23 vjeç dhe 24 vjeç u arrestuan duke ecur në zonën pyjore pranë segmentit të autostradës Egnatia Siatista-Kristalopigi, afër kufirit greko-shqiptar.

droge thase greqi-konica.al
droge thase greqi-konica.al

Gjatë kontrollit policor u sekuestruan 70 kg e 786 gr kanabis i papërpunuar dhe 6 celularë. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme.

droge thase greqi-konica.al
droge thase greqi-konica.al

Gjatë operacionit policia greke ka identifikuar dhe kapobandën që organizoi dhe transportin, një 34 vjeçar shqiptar me preçedencë penale në Greqi, person në kërkim. Droga u zbulua e paketuar në 68 thasë.

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve

Çfarë po ndodh me turistët në Greqi?!

"Duhen ndaluar ndërtimet e shfrenuara për të mbrojtur natyrën"

Turizmi po dëmton Greqinë!

Furtunë në qeverinë greke!

Mitsotakis ndryshon katër ministra

Temperaturat arrijnë 44 gradë

Greqia “mbytet” nga i nxehti afrikan