MENU
klinika

Alarmohet Athina

Në Konsullatën Ruse shpërthen granata

22.03.2019 - 08:53

Në konsullatën ruse në Athinë ka shpërthyer një granatë.

Kjo ngjarje ka alarmuar kryeqytetin grek dhe policinë që në orët e para të mëngjesit.

Policia Greke u njoftua se në ambjentet e konsullatës ishte hedhur një objekt i dyshimtë.

Sipas informacioneve të para, granata u hodh nga të huajt që kaluan në një motor në orën 04:00 të mëngjesit.

Pesë minuta më vonë në rrugën Oikonomou, në Exarchia, u gjet një motor i djegur në Exarchia, i cili po shqyrtohet nga policët nëse është e lidhur me rastin.

Oficerët e policisë janë duke parë të gjitha pamjet e disponueshme të kamerës pane arratisjen e dy autoreve.

Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve

Çfarë po ndodh me turistët në Greqi?!

"Duhen ndaluar ndërtimet e shfrenuara për të mbrojtur natyrën"

Turizmi po dëmton Greqinë!

Furtunë në qeverinë greke!

Mitsotakis ndryshon katër ministra

Temperaturat arrijnë 44 gradë

Greqia “mbytet” nga i nxehti afrikan