MENU
klinika

Tepelenë

Autobusi përplas makinën, 2 persona në gjendje kritike

21.03.2019 - 09:35

Paraditen e sotme është shënuar një aksident në aksin rrugor Tepelenë-Krahas.

Një autobus ka përplasur një makinë, ku po udhëtonin një çift të rinjsh.

Vajza është plagosur dhe ndodhet në gjendje të rëndë së bashku me të fejuarin e saj.

Raportimet e para flasin për 8 të plagosur, dy prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ambulancat e Gjirokastrës ende nuk kanë mbërritur në vendngjarje.