MENU
klinika

Detajet

Dështon sërish seanca për Shullazin, shkak avokatja

15.03.2019 - 11:26

Seanca në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin është shtyrë sërish.

Shkak për shtyrjen e kësaj seance është bërë avokatja e çështjes, e cila nuk ka pranuar të marrë përsipër mbrojtjen.

Seanca e rradhës është shtyrë për në datën 25 mars.

Kujtojmë që kjo është e pesta herë që gjyqi për 5 të pandehurit e bandës së Shullazit shtyhet sërish.

kolana e librave

Shullazi dhe grupi i tij akuzohen për veprën penale “shtrëngim me anë të kanosjes për dhënin e pasurisë”, në dëm të Ylvi Beqajt.

Për këtë vepër Shullazi është dënuar me 14 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda.