MENU
klinika

EMRAT

KQZ u jep sot mandatin 6 deputetëve të rinj, kë zëvendësojnë

11.03.2019 - 08:28

Ditën e sotme pritet që 6 deputetët e rinj të Kuvendit të marrin mandatin nga Komisioni Qendror i zgjedhjeve.

Me marrjen e mandatit, 6 deputetët e rinj zëvendësojnë vendet e lëna bosh nga PD dhe LSI pas vendimit për djegien e mandateve.

-Lefter Maliqi merr mandatin e ish-deputetit të PD-së, Astrit Veliaj në Berat.

-Ligoraq Karamelo merr mandatin e ish-deputetit Klevis Balliu në Korçë.

-Majlinda Halilaj do të marrë mandatin e ish-deputetit Gent Strazimiri.

Gjithashtu mandatin e deputetit do ta marrin edhe tre kandidatë të LSI-së, konkretisht në Lezhë, Durrës dhe Gjirokastër.

kuvendi-pa-opoziten-konica.al
kuvendi-pa-opoziten-konica.al

-Elda Hoti merr mandatin e ish-deputetit Vitor Tushaj në Lezhë

-Edlira Hyseni merr mandatin e ish-deputetes Nora Malaj

-Ediola Braha merr mandatin e ish-depuetit Vangjel Tavos

Emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë:

LEFTER NOVRUS MALIQI

MAJLINDA SKËNDER HALILAJ

EDIOLA PËRPARIM BRAHA

EDLIRA ADEM HYSENI

ELDA ARTAN HOTI

LIGORAQ JORGJI KARAMELO